Nem vizsgálja már a hallgatói szerződést az Alkotmánybíság
Az Alkotmánybíróság (Ab) megszüntette a felsőoktatási törvény hallgatói szerződésre vonatkozó vizsgálatát.
Az Alkotmánybíróság (Ab) megszüntette a felsőoktatási törvény hallgatói szerződésre vonatkozó vizsgálatát.
Közös nyilatkozatot írtak alá a hallgatói szerződésről a Felsőoktatási Kerekasztal résztvevői szerdán a fővárosban.
Egy pont kivételével döntött a kormány a hallgatói szerződések ügyében a változtatásokról és elfogadta a hallgatókkal megtárgyalt kompromisszumot - mondta az emberi erőforrások minisztere csütörtökön a M1 Ma reggel című műsorában.
A Hallgatói Hálózat (HaHa) továbbra sem fogadja el a hallgatói szerződést, véleményük szerint az elmúlt hónapban nem merült fel olyan új érv vagy tény, amely indokolná "a Hallgatói Önkormányzatok Országos Konferenciája (HÖOK) ismételt pálfordulását".
Enyhítené a hallgatói szerződések munkavállalásra vonatkozó feltételét Klinghammer István felsőoktatási államtitkár, miközben szerinte a 240 pontos felvételi ponthatár túl alacsony – írja a Magyar Nemzet.
A Professzorok Batthyány Köre javaslatokat tett közzé hétfőn a felsőoktatás átalakításáról, támogatva egyebek mellett a hallgatói szerződést és a felsőoktatási intézmények gazdálkodásának ellenőrzését.
Közös nyilatkozat elfogadásával zárult a baloldali ellenzék oktatáspolitikai egyeztetéssorozata csütörtökön.
Rogán Antal szerint bármely diák bátran aláírhatja a hallgatói szerződést, ezt saját maga is vállalná. Szerinte a szerződések tartalmáról lehet tárgyalni, azok tényéről azonban felesleges.
Bár újonnan kinevezett felsőoktatási államtitkárként Klinghammer István a hallgatói szerződés mellett érvel, az ELTE rektoraként korábban még külföldi munkavállalásra ösztönözte diákjait.
A röghöz kötéssel nem az a legnagyobb baj, hogy aki a képzést finanszírozza, az profitálni is akar belőle, hanem hogy a módszer olyan, amilyennek hallatszik: középkori, ráadásul a mögöttes szemlélet az ország szempontjából kifejezetten káros.
Visszautasítja a Fidesz a múlt héten beterjesztett alaptörvény-módosítási javaslatot ért szocialista kifogásokat.
Egy többek között választási csalásokat rögzítő „csalopédiát” működtető, a választási regisztrációt támogató nyilatkozatokat közlő alapítványban is kuratóriumi tag Klinghammer István, a felsőoktatásért felelős új államtitkár, akit ismerősei „szeretni való, joviális”, de a végletekig konfliktuskerülő emberként jellemeztek. Portrénkból az is kiderül, a Magyar Rektori Konferencia egykori elnökétől azért némi „szoft-kormánybírálat” sem állt távol, ha szükségét érezte.